Informácie o nás

Miroslav HRTÚS, Mgr.
Je absolventom Katolíckej univerzity, kde vyštudoval hudobnú výchovu v kombinácii s informatikou. Moderné informačné technológie využíva aj pri vyučovaní hudobnej náuky. Okrem vážnej hudby sa zaujíma aj o folkovú hudbu, ale najmä o folklór vo všetkých jeho podobách. Obdivuje prevažne jeho prirodzenú formu.
V rokoch 2008-2014 pôsobil na ZUŠ Ľudovíta Fullu v Ružomberku ako učiteľ hudobnej náuky, v rokoch 2014-2023 v ZUŠ Turzovka ako učiteľ hudobnej náuky a hre na heligónke. Od roku 2021 zároveň nastúpil do ZUŠ Jozefa Potočára v Čadci a od roku 2023 do Súkromnej základnej umeleckej školy Svrčinovec.

História projektu

Už v minulosti som používal pri práci materiály umiestnené na webových stránkach pre ich dostupnosť rôznymi osobami a z rozličných miest. Umiestnenie stránok na tento server bolo podmienené lepším grafickým stvárnením motívov a jednoduchšou úpravou obsahu a vzhľadu.

Okrem vlastných vedomostí tu ponúkam informácie pochádzajúce z tradičných printových publikácií, ale tiež voľne dostupných internetových serverov, ako aj podklady od mojich kolegov a známych, za čo ich autorom patrí úprimná vďaka.

Naši užívatelia

Stránka je určená predovšetkým mojim žiakom ako zdroj aktuálnych oznamov, ale aj informácií potrebných k štúdiu. Týka sa to najmä žiakov so schváleným individuálnym štúdiom Hudobnej náuky, ale tiež dlhodobo absentujúcich žiakov. Takisto ponúka možnosť rozšíriť si svoje vedomosti pred ohlásenými previerkami, alebo záverečnými absolventskými testami.

Jej obsah býva používaný aj na vyučovaní ako príprava podkladov k jednotlivým témam.

Na tomto mieste udeľujem zároveň súhlas na používanie stránok žiakmi a učiteľmi aj mimo našej školy. Stránku používajte tak, ako je, teda sa nepokúšajte o zmenu jej obsahu. Za prípadné návrhy na zlepšenie budem vďačný. Upozorňujem na dodržiavanie etiky pri preberaní cudzích materiálov.