Slávne výroky, alias To by jeden nevymyslel.

• W. A. Mozart napísal operu Orionova svadba.  (čokoláda ako čokoláda: Figarova svadba)
  • Chorál je druh skladby, ktorú skladateľ napísal, keď sa necítil najlepšie. (keď bol chorý)
  • U: Vymenuj stupnicu Es dur.
    Ž: Veď tón S vôbec neexistuje, tak ako môže byť S dur.
  • Antonín Dvořák po smrti ohluchol.  (Po smrti každý ohluchne, ale Bedřich Smetana ohluchol pred smrťou)
  • Pri kláštoroch sa zakladali tzv. Scholy Sanctorum (školy svätých) (správne má byť Scholy Cantorum (školy spevákov))
  • Opera Predávkovaná nevesta. (správne má byť Predaná nevesta (B. Smetana), ale uvedená opera asi vyjadruje problémy súčasnej doby)
  • Jeden z dychových nástrojov je aj LESNÝ HROCH. (Lesný roh)
  • J.S.Bach napísal skladby Matúšove pašie a Jánošíkové pašie. (správne má byť Jánove pašie)

(1: Jánošík bol vlastne tiež umučený, ale žeby sa J.S.Bach zaoberal slovenským folklórom?

2: Jánošík bol vraj istý čas študentom teológie, ale žeby svätopisec?)

• Založte si na husle sardinky. (Sordinka je prídavné zariadenie na tlmenie zvuku)
  • U: XY, čo je to oratórium?
    Ž: Oratórium, veď to je tá ké to, kde sú tí mŕtvi. (Krematórium)
  • Ž: Stupnice poznáme Durové, molové, cigánske a pohanské. (Podhalanské)