Skladatelia z učebníc

Zoznam hudobných skladateľov a interpretov (najmäe vážnej) hudby uvedených v učebniciach Hudobnej náuky podľa jednotlivých ročníkov. Zoznam je určený najmä žiakom so schváleným individuálnym štúdiom a dlhodobo chýbajúcim žiakom. Na riadnom vyučovaní sa v zmysle platnej legislatívy možno stretnúť aj s ďalšími osobnosťami na úkor niektorých mien zo zoznamu.

Priorita (dôležitosť informácií) pri skúšaní nového učiva v danom ročníku. V rámci opakovania sa priorita znižuje o jeden stupeň, napr. z 2 na 3, z 3 na 4.

1.      VEĽKÉ TUČNÉ PÍSMO PODČIARKNUTÉ-  Správne zaradenie skladateľa (krajina, obdobie), roky narodenia a úmrtia, životopisné informácie, názov najznámejších skladieb, charakter a význam tvorby.

2.      VEĽKÉ TUČNÉ PÍSMO NEPODČIARKNUTÉ-  Správne zaradenie skladateľa (krajina, obdobie), životopisné informácie, názov najznámejších skladieb, charakter a význam tvorby.

3.      VEĽKÉ PÍSMO NEPODČIARKNUTÉ-  Správne zaradenie skladateľa (krajina, obdobie), životopisné informácie, alebo názov najznámejších skladieb.

4.      Štandardné písmo-  Správne zaradenie skladateľa (krajina, obdobie).